Kontrasts

Fonta izmērs

Par projektu

par_mums_img

2020. gadā uzsākām projektu Radi Liepāju pats ar mērķi izmēģināt dažādas metodes, kas palīdzētu iesaistīt liepājniekus kvalitatīvu un demokrātisku dzīves apstākļu veidošanā. Projekta ietvaros otrdienās un piektdienās no 16:00 līdz 18:30, biedrības telpās, Kuģinieku ielā 5, būs iespēja klātienē pieteikt savus problēmjautājumus vai iniciatīvas, kuras skar pilsētu un tās iedzīvotājus. Tie var būt gan jautājumi par veloceliņu izveidi, nelikumīgu koku izciršanu vai bērnu drošību pilsētā. Jebkas, kam būtu vērts pievērst apkārtējās sabiedrības uzmanību.

Projektā paredzētas arī iedzīvotāju tikšanās sarunu vakaros, kas norisināsies katra mēneša pēdējā piektdienā. Tāpat projekta ietvaros paredzēts divu gadu laikā Liepājā izveidot kopienas dārzu – vietu, kur pilsētniekiem satikties, rūpēties par kādu dobi un arī gūt no tā prieku. Kopienas dārzs kalpos kā izglītojošs centrs ar aktivitātēm un nodarbībām, vieta, kur iedvesmoties un mācīties atbildību. “Radi Liepāju pats” ietvaros notiks arī diskusijas par sabiedrībai nozīmīgiem jautājumiem kopā ar ekspertiem, dzīvās bibliotēkas pasākumi, mākslas kampaņa un, kas jo īpaši būtiski, tiks veidota platforma, ar kuras palīdzību iedzīvotāji varēs iesniegt savas iniciatīvas, ierosinājumus par nepieciešamajiem uzlabojumiem un pārmaiņām savā sabiedrībā, tieši Liepājā, kas būs kā alternatīva versija klātienes pieteikumiem.

Projektu “Radi Liepāju pats” finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas granta apjoms ir 102 886.61 eiro.

Aktīvo iedzīvotāju fonds ir EEZ un Norvēģijas grantu programma, kas tiek īstenota 15 Ziemeļeiropas, Centrāleiropas un Dienvideiropas valstīs. Plašāka informācija par Aktīvo iedzīvotāju fondu: www.activecitizensfund.lv