Kontrasts

Fonta izmērs

Par biedrību

par_mums_img

Biedrības mērķis ir veicināt Latvijas sabiedrības ilgtspējīgu attīstību, kultūras un vides izglītību caur jauniešu un pieaugušo mūžizglītošanu un līdzdalību sociālajos procesos. Laika gaitā biedrība iesaistījusies arī demokrātiju veicinošos projektos un aktivitātēs. Mums rūp iekļaujoša un atvērta Liepājas sabiedrība, kuras veidošanā var iesaistīties ikviens.

"Radi Vidi Pats" stratēģija pieejama šeit.

Kopš 2015. gada biedrība tematiski darbojas šādos virzienos:

- Velokultūras pasākumi: vairākus gadus pēc kārtas velo sezonas laikā rīkojām piektdienas Nakts Velo Ratus ar mērķi aicināt cilvēkus izvēlēties alternatīvus, veselīgākus piektdienas vakara pavadīšanas veidus bez apreibinošām vielām. Juliannas Pagalma Velo apļi: 12 stundu izturības braucieni ap Juliannas pagalma teritoriju. Katrs brauciens veltīts konkrētai tēmai, piemēram, Eiroparlamenta vēlēšanām ar saukli “Šoreiz es balsošu”, mudinot dalībniekus doties uz vēlēšanām, kas bija dažas dienas pēc pasākuma. Pašapkalpošanās velo darbnīca “Radi Velo Pats”, sniedzot liepājniekiem iespēju pašiem iemācīties apkopt savus velosipēdus.

- Brīvprātīgā darba veicināšana: regulāri meklējam iespējas vietējiem jauniešiem doties starptautiskās brīvprātīgā darba pieredzēs, kā arī uzņemam ārzemju jauniešus mūsu biedrībā un koordinējam brīvprātīgā darba projektus arī citām Liepājas un tuvākā reģiona organizācijām. Brīvprātīgais darbs ir ne tikai veselīga brīvā laika pavadīšana ar izaugsmes iespējām, bet arī rīks, lai kaut ko mainītu savā kopienā. Esam īstenojuši Sabiedrības Integrācijas atbalstīto projektu “Radi Brīvprātību Pats” ar mērķi popularizēt brīvprātīgo darbu Liepājā.

- Vides izglītība un ilgtspējīga dzīvesveida veicināšana. Tas iekļauj gan apmācības, darbnīcas un informatīvus pasākumus, gan arī mūsu darbības principus. Pēdējos gados koncentrējamies arī uz nulles atkritumu dzīvesveida popularizēšanu. 2019. gadā atklājām brīvbodi (pār)maiņas punktu – anti-patēriņa kultūras veicināšanas un radošu vieta, kur palīdzēt attīstīties kopienai, apgūt jaunas prasmes un satikt foršus cilvēkus, kā arī apmainīties ar drēbēm, grāmatām un citām mantām.

- Liepājas iedzīvotāju pilsoniskās apziņas veicināšana: īpaši pateicoties Aktīvo iedzīvotāju fonda īstenotajam demokrātijas kultūras projektam, kura rezultātā radies vietējais projekts “Radi Liepāju pats”.

- Neformālās izglītības pasākumi: laika gaitā esam attīstījuši neformālo izglītību kā vienu no mūsu galvenajiem darbības rīkiem. To izmantojam kā principu arī aktivitāšu rīkošanā. Neformālās izglītības balsti ir četri principi: mācīties būt, mācīties būt kopā, mācīties darot un mācīties mācīties. Līdz ar to neformālas izglītības metodoloģiju izmantojam arī kopienas veidošanā, cilvēku ilgtermiņa iesaistē un sabiedrībā svarīgu jautājumu aktualizēšanā.

- Iekļaujošas aktivitātes. Saistītas ar brīvprātīgo darbu un neformālo izglītību, piesaistot jauniešus, kuriem dažādu (sociālu, finanšu, mentālās veselības u.c.) apstākļu dēļ ir bijis mazāk iespēju kā vienaudžiem. Aktīvi atbalstām jauniešus ar īpašām vajadzībām – iekļaujam starptautiskos un vietējos projektos, meklējam viņiem atbilstošas aktivitātes.