Kontrasts

Fonta izmērs

news_show

Notiks sarunu vakars par kopienas dārzu Karostā

20. novembrī biedrība “Radi Vidi Pats” rīko sarunu vakaru Karostas apkaimes iedzīvotājiem un nevalstiskajām organizācijām par kopienas dārza izveidošanu Karostā. Ar biedrību un projektu “Radi Liepāju pats” sazinājies kāds uzņēmējs, kas savā īpašumā Karostā labprāt realizētu kopienas dārza konceptu. 

Projekta “Radi Liepāju pats” ietvaros tiek meklēts zemes gabals urbānā jeb pilsētas kopienas dārza izveidei. Kaut arī šobrīd dārzu plānots izveidot tieši Liepājas centra rajonā, projekta īstenotājas aplūko piedāvājumus arī mikrorajonos, domājot par kopienu attīstību arī tur.

Sarunu vakars norisināsies 20. novembra pievakarē, 18:00, tiešsaistē. Uz to īpaši aicināti tieši Karostas iedzīvotāji, lai pārrunātu iespējamo sadarbību, idejas un līdzdarbošanās iespējas. Uz pasākumu pieteikties var, atzīmējot “going” Facebook notikumā vai rakstot uz ilze.mors@gmail.com.

Kas vispār ir urbānais jeb kopienas dārzs? Šķiet, ka tas lielā mērā ir teju neiespējamais – dārzs pieder visiem un tajā pašā laikā nevienam. Taču tas lielā mērā veido sabiedrības atbildību par procesiem savā pilsētā un apkārtnē. Iesaistīšanās savā un visu kopīgajā dārza veidošanā un uzturēšanā parāda pilsoniskas aktivitātes pamatprincipus – rūpes, individuālo un arī kolektīvo atbildību, komunikāciju, mērķu izvirzīšanu un to mērķtiecīgu sasniegšanu, izglītošanos, konfliktu risināšanu,dažādu sociālo grupu mijiedarbību un daudzus citus. Un viena no būtiskākajām dārza funkcijām ir ilgtspējības un pašpietiekamības apzināšanās individuālā un arī sabiedrības līmenī. Oktobra beigās projekta īstenotājas viesojās Siguldas kopienas dārzā “Audz”, kurā iepazinās ar dārza konceptu, uzzināja daudz par tā izveidošanas principiem, problēmām un risinājumiem, kā arī guva iedvesmu Liepājas urbānā dārza turpmākajai attīstībai.

Projekta “Radi Liepāju pats” ietvaros turpmāk katra mēneša pēdējā piektdienā norisināsies kādam aktuālam tematam veltīta saruna. Pirmais sarunu vakars notika 30. oktobrī, tiešsaistē un tajā kopumā piedalījās vairāk nekā 10 cilvēki. 20. novembrī paredzēta specsaruna par Karostas kopienas dārzu, kas nozīmē, ka arī pēc nedēļas būs atsevišķs pasākums tieši par Liepājas pilsētas jautājumiem. 

Projektu Radi Liepāju pats finansiāli atbalsta Norvēģija, Islande un Lihtenšteina. Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas granta apjoms ir 102 886.61 eiro.”

Informāciju sagatavoja:

Ilze More