Anna Paula Gruzdiņa

Mans RVP stāsts vēsta par to, kā nevalstiskās organizācijas harizma var atvilināt cilvēku no Rūjienas uz dzīvi Liepājā. 

Pirmoreiz biedrību pamanīju pirms vairākiem gadiem, kad ierados uz RVP rīkoto dzejas slamu. Pēcāk, studējot Ventspilī, arvien vairāk sekoju līdzi biedrības aktivitātēm feisbukā. Tikko kā radās iespēja, ierados uz biedrības rīkotajām darbnīcām un jau ar pirmo cilvēku iepazīšanu jutu, ka šeit ir kopiena, kurā gribu iederēties. Pēc studijām, gatavojoties jaunam dzīves pavērsienam, pamanīju brīvprātīgā darba projekta aicinājumu RVP feisbuka lapā, jo šis projekts norisinājās Čehijā, kas ir mana sapņu zeme. Amizantas, bet lieliskas apstākļu sakarības dēļ, pirmo projekta nedēļu pavadīju Bratislavā ar RVP aktīvistiem ērmriteņu darbnīcā, kas manī pieķeršanos šai biedrībai  nostiprināja tiktāl, ka pēc Čehijā pavadītā brīvprātīgā gada man nebija ilgi jādomā, kur gribu tuprināt dzīves gaitas, tāpēc pārcēlos uz dzīvi Liepājā. Kopš 2020. gada februāra man ir tas prieks piedalīties biedrības dzīves organizēšanā arī no valdes locekļa redzespunkta. 

Fotogrāfijā: ērmriteņu darbnīcā Bratislavā 2018. gada vasarā

Fotogrāfijā: ērmriteņu darbnīcā Bratislavā 2018. gada vasarā

 

Edīte Padāne

Man biedrība saistās ar atgriešanos mājās. Pirmo reizi Radi vidi pats iepazinu, atnākot uz pasākumu saistībā ar Zero Waste tēmu. Man patika atmosfēra un līdzīgi domājoši cilvēki. Ar biedrības palīdzību sāku vairāk iesaistīties dažādās aktivitātēs, iziet sabiedrībā, tādējādi paplašinot arī savu paziņu loku. Kopiena un tās biedri man sniedza patīkamu atgriešanās sajūtu. Šeit esmu ieguvusi gan atbalstu savām idejām un to realizēšanai, gan draudzīgu plecu un sirsnīgu apskāvienu. Tā nu es sāku iesaistīties vairāk, palīdzēt un piedalīties meistarklasēs, kur vienmēr tiek nodotas un uzsūktas jaunas zināšanas par draudzīgāku attieksmi pret dabu, kas ļoti sakrīt ar manis pašas dzīves filozofiju.
 
Pagāja vēl kāds laiciņš, un uzradās Pārmaiņas punkts, kas man pašai konceptuāli ļoti patika. Un vēl pēc kāda laika biedrības cilvēki izdomāja mani iecelt valdē, kas arī notika.

Ilze More

Kad 2014. gada vasarā pārcēlos uz Liepāju, Radi vidi pats cilvēki bija vieni no pirmajiem, ar kuriem sazinājos, kaut arī nepazinu. Viņi bija mani līdzzinātāji pirmā Liepājas tiešās pirkšanas pulciņa izveidē un saite ar nevalstisko organizāciju sektoru, kas manā dzīvē bijis tik nozīmīgs.

Šobrīd Radi vidi pats ir oāze tajos brīžos, kad jūtos vientuļa, domājot par videi draudzīgāku Liepāju, mūsu ikdienu un labāku pasauli ikvienam.

Ieva Ignatova

 

Tālajā 2012. gadā, kad biju sagrābusies pilnas rokas darāmā un tomēr īsti nezināju, ko iesākt, man piedāvāja braukt uz Bulgāriju brīvprātīgajā darbā. Šķiet, ka es ilgi nedomāju. Lai arī tie bija tikai trīs mēneši, šis laiks ļoti būtiski ietekmēja manu saprašanu par cilvēkiem, darbošanos un dzīvi kopumā, un pilnībā nostiprinājās mana pārliecība, ka "patērētājs" ir Zemei ārkārtīgi bīstams vīruss.

Pēc atgriešanās periodiski iesaistījos RVP aktivitātēs un, tā kā domājam līdzīgi, pamazām biedrība un tās ļaudis ir kļuvuši par maniem tuvākajiem kaimiņiem gan sirdī, gan rajonā.

Linda Ulāne

Photo credits: Inese Priedīte

Radi Vidi Pats man ir veselīga skola, kurā apgūstu, kā atbalstīt kopienu, kā arī mans izaugsmes ceļš. 2010. gada ziemā studiju dēļ pārvācos uz Liepāju. Man nebija, kur dzīvot, un labi ļaudis aizveda mani uz tā laika RVP štābiņu - Vides Māju.

ErasmusLV

AgencyLV