Brīvprātīgais darbs Lietuvā

Kaimiņvalsts Lietuvas vidusskola, Šauļu Didžvarja ģimnāzija, piedāvā dažādus brīvprātīgā darba projektus, sākot ar bērnu dienas centru un beidzot ar radio studiju. Projekti atrodas dažādās pilsētās - Šauļos, Panevēžā, Aukstelkē, Jonišķos. Projekti ir daudzi un interesanti, pārsvarā darbs ir ar bērniem un jauniešiem.

Brīvprātīgais darbs Šauļu bērnudārzā „Dainelė“

no 1. septembra, 2019 līdz 30. jūnijam ,2020

Šauļu bērnudārzs „Dainelė” tika dibināts 1981. gadā un tajā ir 10 grupas. Iestādē ir 191 bērns un 20 skolotāji. Bērnudārzā ir droša un veselīga vide, un pirmsskolas un bērnudārza grupas ir apgādātas ar izglītojošiem un vizuāliem instrumentiem. Bērnudārzs piedāvā dažādas aktivitātes: futbola prakse, dejas, dziedāšana, māksla un angļu valoda. Galvenais mērķis bērnudārzā „Dainelė” ir palīdzēt bērniem attīstīt prasmes, kuras ir nepieciešamas veiksmīgai skolas līmeņa izglītībai. Brīvprātīgo galvenais uzdevums projekta laikā ir atbalstīt bērnus viņu ikdienas pienākumos, sniedzot viņiem individuālu palīdzību, piemēram, palīdzot apģērbties. Brīvprātīgajiem būs pietiekami daudz laika realizēt projektus, kurus viņi uzsāks ar vietējās sabiedrības pārstāvjiem. Papildus sociālajai un personiskajai attīstībai, brīvprātīgais iegūs daudz zināšanu un attīstīs praktiskas iemaņas darbam bērnudārzā.

Brīvprātīgais darbs Panevēžas bērnudārzā „VAIVORYKŠTE“

no 1.augusta, 2019 līdz 30.jūnijam, 2020

Bērnudārzs „VAIVORYKŠTE” dibināts 1979. gadā, kurā ir 165 vietas bērniem no 1 gadu vecuma līdz 7 gadiem. Bērnudārzā strādā 21 pedagogs, 20 servisa darbinieki un administratīvais personāls. Šī bērnudārza mērķis ir nodrošināt drošu, laimīgu un stimulējošu vidi, kurā bērni var mācīties caur spēlēm un uzlabot sociālo, emocionālo, fizisko un intelektuālo attīstību. Projekta laikā brīvprātīgie iesaistīsies ikdienas izglītošanas procesā, gūstot iespēju apgūt lietuviešu valodu, tradicionālās bērnu spēles, dejas, dziesmas un aktivitātes. Brīvprātīgie iepazīstinās bērnus ar savu izcelsmes valsti caur  dažādām aktivitātēm (spēlēm, dziesmām utt.). Vēl viens projekta mērķis ir izplatīt neformālās izglītības idejas vietējo iedzīvotāju vidū, kā arī izplatīt iecietības un atbildības idejas pret citu cilvēku.

Brīvprātīgais darbs Šauļu Didžvarja ģimnāzijas Radio klubā

no 1.septembra līz 30. jūnijam

Didžvarju ģimnāzija ir viena no labākajām skolām Šauļos. Radio stacija tika izveidota 2003. gadā. Kopš tā laika studenti un kopš 2007. gada brīvprātīgie rada radio programmas. Radio klubā bijuši vairāk nekā 49 brīvprātīgie no 13 dažādām valstīm. Brīvprātīgā lielākais uzdevums būs darbs radio stacijā, aptuveni 60% no laika, un tās mērķis ir nodrošināt platformu, lai uzzinātu par radio darbības specifiku, realizētu savu radošumu un idejas, iespējas, kuras varēs uzsākt radio klubā.  Galvenie uzdevumi būs radio raidījumu sagatavošana, tēmas attiecas uz ES pilsonību, ES apdomību un demokrātiju, jauniešu darbu, jaunatnes politiku, jaunatnes interesēm un jaunatnes problēmām. Brīvprātīgais būs arī iekļauts pārējos skolu žurnālistikas darbos: fotografējot, strādājot ar tām un daloties tajās, rakstot rakstus skolas laikrakstiem, gada grāmatas izstrādi. Ārpus radio kluba jūs varat apmeklēt skolu pasākumus, pēcskolas pasākumus un atbalstīt skolu darbiniekus. Visi atkarībā no jūsu interesēm un spējām.

Brīvprātīgais darbs Aukštelkes bērnu dienas centrā “Help me and I will help you”

no 1. oktobra, 2019 līdz 30. jūnijam, 2020

Bērnu dienas centrs “Help me and I will help you” meklē brīvprātīgo, kurš vēlētos un zinātu kā strādāt ar bērniem, un palīdzētu nodrošināt nozīmīgas pēcskolas aktivitātes. Aukštelkes neformālās izglītības akadēmija organizē pēc skolas aktivitātes bērniem un jauniešiem. Viens no bērnu centra virzieniem ir dienas centrs, kas atvērts no 13:00 līdz plkst. 18:00, vasaras laikā no plkst. 9:00. Mērķauditorija ir 6-14 gadus veci bērni. Galvenais mērķis ir radīt drošu un iedrošinošu vidi bērniem, lai nodrošinātu vislabākos iespējamos apstākļus neformālajai izglītībai un personīgai izaugsmei. Dienas centrā bērni veic mājasdarbus, ēd, spēlējas, piedalās radošās un aktīvās nodarbībās, attīsta viņu sociālās prasmes. Brīvdienās centrs organizē ekskursijas, nometnes un pārgājienus.

Brīvprātīgais darbs Šauļu Logopēdiskā skolā

Šauļu Logopēdiskā skola ir unikāla internātskola Lietuvā studentiem ar lielu un ļoti lielu runu un valodas traucējumi. Skolas kopiena sastāv no vairāk nekā 250 studentiem no visas valsts un gandrīz 130 pedagogiem un atbalsta personāla. Tā piedāvā pirmsskolas, primāro pamatizglītība, tostarp speciālā izglītība un plašu neformālās izglītības klāstu darbības. Skolas galvenais mērķis ir bērna valodas attīstību prasmes. Tās redzējums ir drošs, atvērts, pastāvīgi uzlabojot skolu pēc humānisma un demokrātiskās vērtības savā darbā. Skolas darbinieki meklē jaunus veidus, metodes un instrumentus mācību procesam studentiem , lai izveidotu spēcīgu izglītības tiltu starp ģimeni un vietējo kopienu. Brīvprātīgā galvenais uzdevums projekta laikā ir atbalstīt bērnus ar īpašu vajadzību ikdienas darbā, sniedzot viņiem individuālu palīdzību, piemēram, palīdzot ģērbties, pavadīt viņus uz pusdienām. Tipiskas aktivitātes var ietvert:
- Palīdzība klases audzinātājiem viņu darba laikā ar bērniem aprūpes uzdevumos;
- Palīdzība ikdienas mājas darbos;
- Palīdzība skolotājiem, dažādu materiālu sagatavošana nodarbībām;
- Pēc-
skolu klubi, skolas braucieni;
- Skolas pasākumu fotografēšana.

Brīvprātīgais darbs Jonišķu atvērtajā jauniešu centrā.

no 1. oktobra,2019 līdz 30. jūnijam, 2020

Atvērtais jaunatnes centrs vēra savas durvis vaļā Joniskis Algimantas Raudonikis mākslas skolā 2015. gada 16. septembrī. Jaunatnes centrā var ierasties jaunieši vecumā no 14 līdz 29 gadiem un tur pavadīt savu brīvo laiku, un augt vairākās sfērās. Jaunatnes centrs ir atvērta un droša vide, kur tiek rīkotas daudzas dažādas aktivitātes, kas ir pieejamas visiem jauniešiem, un nav svarīgi, kāds ir viņu sociālais vai ģeogrāfiskais statuss, viedokļi vai izglītība. Aktivitātes tiek plānotas atbilstoši jauniešu vajadzībām un vēlmēm. Tiek sagatavoti un īstenoti dažādi projekti, lai uzlabotu jauniešu aktivitāti un karjeras iespējas attālās vietās no pilsētas. Atvērtajam jaunatnes centram ir arī dienas aprūpes centrs jaunākiem. Šajā centrā ir 3 darbinieki, kas strādā sociālajā un jaunatnes darbā. Arī vietējie brīvprātīgie. Viņi piedalās visos jaunatnes centru pasākumos un palīdz jauniešiem ievērot noteikumus, risināt konfliktus, reaģēt uz aktuālām tēmām. Atvērtajam jauniešu centram ir daudzi sociālie partneri, un tie aktīvi piedalās un rīko dažādus pasākumus jauniešiem un vietējām kopienām. Atvērtais jauniešu centrs atrodas Jonišķa centrā.


Ja ir interese par šiem projektiem ,tad droši raksti angļu valodā uz
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. un nekautrējies pieteikties. :)
Drukāt