Brīvprātīgais darbs Austrijā

Dažas organizācijas Austrijā meklē brīvprātīgos dažādiem projektiem. Ieskaties un piesakies, ja jūti, ka tas ir tavs sauciens!

Īstermiņa projekti vasarā

Vasara ir laiks dēkām, kad daudzi brauc ceļojumos, brīvprātīgi palīdz kaimiņam vai draugam, dodas pārgājienos. Šajā laikā ir nenoteikts skaits ar dažādiem fantastikiem īstermiņa projektiem, arī mums ir piedāvājumā šis tas. Lasi tālāk, ko tad mēs piedāvājam un ja interesē nekautrējies un sūti savu CV un motivācijas vēstuli anglu valodā līdz 5. jūnijam uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Ja pieteikumu būs vairāk, tad pieteikšanos slēgsim ātrāk. Apdomājies un nekavējies!

Piedāvājumi vasarai

Joprojām jaunieši 18-30 g.v. var pieteikties uz dažādiem īstermiņa projektiem, kas norisināsies šovasar! Gruzija, Horvātija, Bulgārija, Francija gaida latviešu jauniešus, kam ir enerģija un entuziasms palīdzēt vietējām kopienām, parūpēties par mūsu vidi, mācīties un attīstīties. Visi projekti ir saistīti ar vides tēmām. Pateicoties #ErasmusPlus programmai, visos projektos ir nodrošināta dzīvesvieta, ēdiens, arī neliela kabatas nauda. Par biļetēm arī nauda tiek atmaksāta (noteiktās summas robežās, atkarīgs no projekta).
Horvātijā 12 jaunieši no 10 dažādām valstīm aktīvi darbosies divus mēnešus, lai rīkotu āra aktivitātes bērniem un jauniešiem, lai palīdzētu rīkot vasaras nometnes, starpkultūru vakarus, izstādes, filmu festivālu, jauniešu festivālu, kā arī lai jauniem cilvēkiem pastāstītu par dažādu projektu iespējām Eiropā.
Bulgārijā tiksies 12 jaunieši no 6 dažādām valstīm, lai kopā mācītos par vietējo virtuvi, augiem un garšvielām, lai iemācītos strādāt ar kokmateriālu, lai veiktu dažādus darbiņus vietējās kopienas labā. Brīvprātīgie veidos informatīvus materiālus par to, kā sadzīves atkritumi piesārņo vietējās upes. Projektā dalībnieki varēs ne tikai uzlabot savas svešvalodu prasmes, bet arī apgūt daudz praktisku zināšanu.
Uz Gruziju dosies 12 latviešu jauniešu liela grupa, lai darbotos vietējā skautu centrā, lai apciemotu un palīdzētu dažādām jaunatnes organizācijām vietējā reģionā (tātad neliela ceļošana pa valsti!) un darbiņš eko ciematā (tur vajag uzbūvēt sētu, stādīt kokus, palīdzēt dārzā u.tml.) To visu vajag arī filmēt, fotogrāfēt, aprakstīt. Un šis projekts noteikti piemērots arī tiem, kas nerunā angļu valodā.
Saņēmām ziņu arī no Francijas par apstiprinātu projektu, kas norisināsies jūlijā un augustā. Šī projekta galvenā tēma ir ūdens tīrība un bērnu un jauniešu izglītošana par vides jautājumiem. Jau iepriekš esam sūtījuši tur brīvprātīgos, visi atgriezušies apmierināti un pieredzes bagāti. Ja ir interese par projektu Francijā, tad droši raksti uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., jo pagaidām nav plašāka informācija par šo projektu.

Brīvprātīgais darbs Lietuvā

Kaimiņvalsts Lietuvas vidusskola, Šauļu Didžvarja ģimnāzija, piedāvā dažādus brīvprātīgā darba projektus, sākot ar bērnu dienas centru un beidzot ar radio studiju. Projekti atrodas dažādās pilsētās - Šauļos, Panevēžā, Aukstelkē, Jonišķos. Projekti ir daudzi un interesanti, pārsvarā darbs ir ar bērniem un jauniešiem.

Vasara Gruzijā, Itālijā vai Rumānijā?

Esam ražīgi iesaistījušies dažādos projektos, un pašlaik ražīgi meklējam trīs brīvprātīgos trīs dažādiem projektiem trīs dažādās valstīs.

“European House in Guria: Extended” ir jau sācies projekts Ozurgeti pilsētā, bet viens no latviešu brīvprātīgajiem personīgu iemeslu dēļ ir spiests atgriezties Latvijā. Tomēr Gruzijas uzņēmējorganizācija labprāt sagaidītu vēl kādu foršu latvieti uz pēdējiem projekta trīs mēnešiem. Galvenās aktivitātes saistītas  ar brīvprātīgā darba veicināšanu, jauniešu aktivitāšu organizēšanu, āra aktivitāšu organizēšana bērniem un jauniešiem, mūzikas, mākslas u.c. darbnīcu organizēšana partnerorganizācijās, piemēram, vietējā dienas centrā, bērnu dārzā u.tml. Uzņēmējorganizācijas darbības joma ir pieteikami plaša, lai jebkurš aktīvists varētu iesaistīties sev  interesējošā jomā.

“(re)INVENT YOU(rself)” ir iespēja pavadītu pusgadu vienā no Rumānijas šarmantākajām pilsētām Sigišuarā. Viena latviešu brīvprātīgā, kā arī jaunieši no Itālijas, Igaunijas un Serbijas jau tur ir, un tiek ļoti gaidīts otrs latviešu brīvprātīgais. Pastāv iespēja, ka tur varētu doties pat divi latvieši (jo partneriem ir problēmas ar brīvprātīgo atrašanu), tādēļ pastāv iespsēja, ka vari doties kopā ar māsu, draugu, otro pusīti utt. Projekts sākas 1. jūnijā un norisinās līdz pat novembra vidum, tā kā Ziemassvētkus varēsi pavadīt mājās. Projekta aktivitātes saistītas ar žurnālistiku, paaudžu sadarbību, ilgtspējīgu rīcību un izpratnes veicināšanu, brīvprātīgā darba popularizēšanu, informācijas mārketinu. Atsauksmes no jau tur esošās brīvprātīgās ir ļoti pozitīvas.

“Croce Rossa Italiana” ir domāts Itālijas mīļiem un tiem, kam dzīves aicinājums ir palīdzēt un iepriecināt citus. Projekts notiek Pezāro pilsētā Adrijas jūras krastos no jūnija sākuma līdz novembra beigām. Galvenās aktivitātes - kultūras un izklaidējošas aktivitātes bērniem slimnīcā, veco ļaužu namos, zupas virtuves organizēšana maznodrošinātiem, informatīvu kampaņu organizēšana par pirmo palīdzību, alkohola un narkotiku lietošanu u.tml. Uzņēmējorganizācija ir ļoti forša, un labi padarīta darba sajūta pēc projekta garantēta, tāpat kā lieliska izaugsme.

Visos projektos tiek nodrošināti ceļa izdevumi uz projektu un atpakaļ, kā arī uzturēšanās, ēšana. Brīvprātīgajam pienākas arī neliela kabatas nauda (summa variē no projekta valsts). Ka kāds no minētajiem projektiem tevi interesē, raksti Lindai uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Vislabākais, ja pievienosi arī savu CV un motivācijas vēstuli angļu valodā. Lai tev izaicinājumiem pilna vasara!

ErasmusLV

AgencyLV