Dažādība un prieka vairošana divās nedēļās

Sadarbībā ar Francijas organizāciju "Romans Internationla" biedrība „Radi Vidi Pats” programmas Erasmus+ ietvaros uzņēma četrus franču jauniešus - Bastiens, Emma, Manu, Žadjē, kuri ikdienā studē koledžā un apgūst sociālā darbinieka profesiju. 

Brīvprātīgais IDEJU MĀJĀ

Μans vārds ir Dimitrios Sarigiannidis, un šogad es strādāšu kā brīvprātīgais IDEJU MĀJĀ, Aizputē, Latvijā!

Sanjas EVS pieredze

Mani sauc Sanja, un es esmu 26 gadus veca brīvprātīgā darba veicēja no Horvātijas. Man radās interese kļūt par EBD brīvprātīgo, kopš piedalījos savā pirmajā jauniešu apmaiņas programmā – pirms četriem gadiem, mazā Ungārijas ciematā. Šī brīnišķīgā pieredze palīdzēja man saprast, ka ir daudz vērtīgāk pavadīt savu laiku nomaļā, nezināmā ciematā ar jauniem un apbrīnojamiem cilvēkiem no citām valstīm, nekā uz dažām dienām doties uz lielām pilsētām caur ceļojumu aģentūrām, kur kopā ar draugiem var vien fotografēties, pastaigāt pa pilsētu un doties atpakaļ mājās, neko vairāk no pieredzes neiegūstot.

No sākuma mani tikai interesēja EBD iespējas, kas tas īsti ir, taču pēc piedalīšanās 3 apmācībās un vēl 2 jauniešu apmaiņas programmās, es apņēmos kādu dienu pati pieteikties un piedalīties EBD projektā. Es allaž esmu vēlējusies ceļot veidā, kas nav tipisks tūristiem, jo tas garantē ekstravagantāku pieredzi - iepazīties ar vietējiem iedzīvotājiem un viņu kultūru, kā arī citu ceļotāju sastapšana, kuriem ir tāds pats mērķis kā tev – ietekmēt gan sevi, gan vietējo sabiedrību.

Denisa EVS stāsts

 37723821 10216588971215109 2798260661807742976 n    

Mans ceļojums uz Latviju

Es vēlos izteikt pateicību NVO Miroir Vagabond, kas iepazīstināja mani ar NVO Compagnons Bâtisseurs un tās darbībām. Pateicoties viņiem, es varēju pavadīt 6 nedēļas Latvijā. Un es vēlos izteikt pateicību Radi Vidi Pats cilvēkiem, jo īpaši, Lindai, Agatai, Zuram un Sanjai.

Pēc sagatavošanās tikšanās ar Annu Sofiju Kolardu no Compagnons Bâtisseurs mani interesēja dažādas projekta tēmas.

Viena no priekšskatītajām tēmām bija velosipēds kā ilgtspējīgs transporta veids ( Liepājā bija ļoti viegli izmantot velosipēdu, tie bija visur).

Citas lietas, kas man ļoti patika, bija aktivitātes Jauniešu mājā, RVP ēkas renovācija un darbs bioloģiskā saimniecībā.

Turklāt šī brauciena laikā es daudz ceļoju, kas ļāva man atklāt jaunas valstis un jaunas kultūras.

 IMG 20180629 220736    

Kad es ierados Liepājā, mani uzņēma ļoti labi. Vieta, kuru man ierādīja, bija ļoti jauka, tā bija liela un labi dekorēts. “ Man patika ideja, kā viņi izdekorēja vietu ar pārstrādātiem priekšmetiem.” Man bija dažas problēmas ar mājas atslēgu, bet problēma tika atrisināta ātri.

Drīz pēc manas ierašanās Marika Zveja un viņas draugi man parādīja daļu no pilsētas. “ Es biju ieintriģēts un patīkami pārsteigts.” Vēl citā dienā es ar Sergeju Morozo un Janu Perenko pastaigājāmies Liepājas ziemeļu daļā. “Es pavadīju lielisku dienu, un viņi man paskaidroja daudzas lietas par pilsētu.

Pateicoties šai iespējai, es varēju renovēt RVP māju, strādāt kopā ar komandu un uzzināt kaut ko par ēkas atjaunošanu. Komanda bija patiešām lieliska.

Es arī gāju uz jauniešu māju un piedalījos dažādās aktivitātēs ar bērniem. Tur es satiku ļoti labus cilvēkus, un  viņi man iedeva daudz ideju par aktivitātēm, kuras es vēlāk varu izmantot. Man ļoti patika, ka šajā mājā strādāja ar dažāda līmeņa bērniem kā vienu grupu kopā. No tā es daudz ko uzzināju. Liels padies Karosta Kids.

Un beidzot es aizbraucu uz ciematu. Pirmo reizi es tur devos, lai palīdzētu sagatavoties vasaras saulgriežiem. Darbs bija nedaudz grūts un nogurdinošs, bet mēs visu sagatavojām kopā lielā grupā. Es biju laimīgs, strādājot kopā ar lieliskiem cilvēkiem, man viņi ļoti patika. Pateicoties viņiem es redzēju un darīju lietas, kuras nekad nebiju gaidījis savā dzīvē : parūpēties par kazām, slaucīt pienu no tām un taisīt sieru, lekt pāri ugunskuram. Jocīga tradīcija, bet tas bija forši.

Otrreiz, kad devos uz ciematu atpakaļ, es palīdzēju ar ikdienas darbiem. Es ievēroju, ka cilvēki šeit ir dāsni un laipni. Viņiem patīk spēlēt mūziku, viņi teica, ka māk spēlēt vienu vai vairākus mūzikas instrumentus.

Un te nu es esmu sava projekta vidū. Latvijā vissarežģītākā lieta, kuru pieredzēju, bija saprast ko citi man saka angļu valodā. Bet viņi dara to labāko, lai es saprastu maksimumu no tā, ko viņi pateica. Reizēm tas mani sagrāva, bet dienu pēc dienas es iemācos arvien vairāk.

 IMG 20180703 180406    

Denis Detiege

 

Eiropas Brīvprātīgais darbs Liepājas katoļu pamatskolā: Liecības par starpkultūru mākslas projektu bērniem

Tu nekad nezināsi savu darbu rezultātu. Bet, ja tu neko nedarīsi, rezultāta nebūs... (Mahatma Gandhi)

34033963 10215105611547037 3238676529714036736 n

 Pirms es sāku runāt par savu EBD pieredzi, es gribētu pastāstīt mazliet par sevi.

Es esmu Kamilla, no Itālijas, un dzīvoju Liepājā kopš 2017.gada septembra nogales. Esmu pa pusei itāliete, pa pusei peruāniete. Ceļošana un jaunu kultūru iepazīšana ir kaut kas, ko esmu mācījusies no mazotnes. Man bija iespēja dzīvot dažādās valstīs un pagājušā gada augustā, es nolēmu pieteikties brīvprātīgajam darbam Latvijā par kuru es nezināju gandrīz neko. Kad es pateicu savai ģimenei un draugiem, ka pārvācos pēc nepilna mēneša, viņi uzskatīja mani par drosmīgu un mazliet traku, bet es klausījos tikai sevī, un te, nu, es esmu apmierināta ar savu izvēli. Es nolēmu uzsākt šo piedzīvojumu kā brīvprātīgā Liepājas Katoļu pamatskolā tāpēc, ka gribēju iemācīties mazliet vairāk par pedagoģiju, iegūt jaunas prasmes un pieredzi. Man ir bakalaurs pirmsskolas pedagoģijā un maģistra grāds mākslas pedagoģijā, un šis projekts perfekti atbilda manām iepriekšējām studijām un interesēm. Kad es te ierados, es jutos pilnīgi apjukusi zemē, kuras valodu es nesapratu. Pirmā mēneša laikā es domāju, ka padošos, daudzas reizes es domāju par atgriešanos mājās. Taču skolas darbinieki un mana koordinējošā organizācija (Radi Vidi Pats) lieliski man palīdzēja iejusties. Laikam ritot, es jūtos ļoti laimīga šeit, skola man ir kā mājas, kur eju un pavadu laiku gan ar tās darbiniekiem, gan bērniem. Esmu ļoti pozitīvi pārsteigta par to ikdienas darbu, ko veic pedagogi, lai bērniem nodrošinātu labu izglītību, kur viņi var mācīties, brīvi izpaužot sevi, savas domas un radošumu. 

ErasmusLV

AgencyLV