Kas ir EBD?

Image

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja:
17-30 gadus veciem jauniešiem doties uz kādu no programmas „Erasmus+” dalībvalstīm vai citu pasaules valsti, kur 2 nedēļas līdz 12 mēnešus strādāt kā brīvprātīgajam, sniedzot atbalstu un dažādos veidos palīdzot uzņēmējorganizācijai realizēt tās mērķus ar savām idejām un darbu.

Ko var darīt?
Eiropas Brīvprātīgā darba (EBD) projektu tēmas ir ļoti dažādas – jaunatnes informācija un politika, pilsoniskā aktivitāte, sociālā aprūpe un iekļaušana, vide, neformālās izglītības programmas, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, mediji, kultūra un radošums, attīstības sadarbība u.c.

Kas noteikti jāzina?
Pieteikšanās Eiropas Brīvprātīgajam darbam un dalība tajā ir BEZ MAKSAS (izņemot iespējamu ieguldījumu ceļa izmaksu segšanā)! Eiropas Brīvprātīgajā darbā var piedalīties 17-30 gadus veci jaunieši uz laiku no 2 līdz 12 mēnešiem. Grupu brīvprātīgajā darbā kopējais brīvprātīgo skaits var būt no 10 līdz 30 cilvēkiem, un minimālais šāda EBD ilgums ir 2 nedēļas.

Īpaši tiek atbalstīta jauniešu ar īpašām vajadzībām vai ierobežotām iespējām iesaistīšana. Šiem jauniešiem brīvprātīgā darba projekts var ilgt no 2 nedēļām līdz 12 mēnešiem.

Programma „Erasmus+” sedz brīvprātīgā uzturēšanās izdevumus, apdrošināšanu, valodas kursus, vīzas izmaksas u.c., kā arī noteiktā apmērā tiek apmaksāti brīvprātīgā ceļa izdevumi uz projekta vietu un atpakaļ (organizācijas var lūgt brīvprātīgajam iespējamu ieguldījumu ceļa izmaksu segšanā). Papildus tam brīvprātīgais saņem nelielu kabatas naudu, kuras apjoms ir atkarīgs no valsts, kurā Eiropas Brīvprātīgais darbs notiek.

Kur meklēt uzņēmējorganizācijas?

Oficiālajā mājaslapā (http://europa.eu/youth/evs_database) vari redzēt visas organizācijas, kas uzņem un nosūta brīvprātīgos. Vienīgi jāņem vērā, ka ne visām ir aktīvi projekti (varbūt viņi šobrīd nemaz nemeklē brīvprātīgo, vai viņiem jau ir, vai viņi vienkārši ir reģistrēti). Bet droši, ja Tev iepatīkas kāda organizācija, tad vari viņiem rakstīt un prasīt, vai viņi plāno uzņemt brīvprātīgo.

Ja gribi uzzināt par aktīviem projektiem (kur tieši ir izsludināts konkurss), tad vari meklēt šeit:

http://www.youthnetworks.eu/SearchVacancy.aspx
Sānā jāizvēlas EVS volunteer un tad var iet caur projektiem.

http://europa.eu/youth/vp/opportunity_list_en
Šī ir jaunā programma, kur meklēt projektus, tur ir vairāku tipu iespējas, tādēļ jāpārbauda vai piedāvātais ir EVS projekts.

https://www.facebook.com/groups/EVS.vacancy/
Var meklēt arī facebook grupās līdzīgās kā šīs, bet tur parasti ir pēdējā brīža piedāvājumi noteiktām nacionalitātēm, bet citreiz arī atvērtie projekti.

Kā atrast brīvprātīgā darba projektu?

Lai dotos EBD, ir jāsameklē:

Mēs, Radi Vidi Pats, esam gatavi būt tava nosūtītājorganizācija Latvijā, kas Tevi sagatavos EBD, kā arī atbalstīs brīvprātīgā darba laikā. Mēs būsim tie, kas projekta laikā un pēc tā Tevi centīsies atbalstīt.

Droši sazinies ar mums un mūsu brīvprātīgā darba koordinatore Linda palīdzēs Tev atrast piemērotāko brīvprātīgā darba projektu, sagatavot Tavu CV un motivācijas vēstuli, izstāstīs visu par un ap EBD un atbildēs uz visiem Taviem jautājumiem! ☺

Kontakti:

Linda Ulāne
Biedrība “Radi Vidi Pats”
Tālr.: +371 25985455
E-pasts: evs@radividipats.lv

Informācijas avots: Jaunatnes starptautisko projektu aģentūra - www.jaunatne.gov.lv