Ko jūra par to teiktu?

30. aprīlī aizvadījām sarunu vakaru par jūru. Sākotnēji iedzīvotājiem tika lūgts pamanīt un akcentēt pozitīvos aspektus, kas Liepājas jūrai un piejūrai piemīt. Iedzīvotāji novērtē salīdzinoši mierīgos peldēšanas apstākļus, pozitīvi tiek vērtēta arī pludmales uzturēšana un apsaimniekošana, svaigais gaiss, dažādu fizisko aktivitāšu iespējamība (gan skriešana, peldēšana, gan vindsērfings, sērfošana), tika novērtēts potenciāls gan Karostas fortiem, gan visai pludmalei kopumā. 

Taču arī uzlabojamā vēl daudz – pludmales labiekārtošanas darbi, regulāra tīrīšana, nepieciešamība pēc lielāka skaita noslēgtu konteineru. Iedzīvotāji satraukušies arī par dzeltenas vai melnas krāsas izskalojumiem – putām, kas nav dabiskas izcelsmes, par kāpu biotopiem, par Otrā pasaules kara laikā nogremdētajiem ķīmiskajiem ieročiem. Tikpat satraucoša ir arī kuģu balasta ūdeņu izgāšana jūrā, Karostas fortu stāvoklis – tie pamazām brūk iekšā jūrā un būtu nepieciešams risinājums, kā tos saglabāt. Tika uzsvērta arī sabiedrības izglītošanas nozīme.

Seminārs par bioatkritumiem un komposta veidošanu

19. maijā, 18:00, platformā ZOOM notiks seminārs "Bioatkritumi un komposta veidošana". 
Kas ir komposta veidošana un kā to īstenot, dzīvojot pilsētā? Jautājumi un mīti, atbildes un praktiski risinājumi par bioatkritumiem, to apsaimniekošanu un kompostēšanu pilsētvidē. Viss, ko vēlējies uzzināt par komposta veidošanu, bet nezināji, kam pajautāt. Kopā ar ilgtspējas speciālisti, dārzkopības praktiķi un permakultūras entuziasti Noru Sudmali apskatīsim likumdošanas prasības un saistošos noteikumus, kas attiecas uz bioatkritumu apsaimniekošanu. 

Min par vecajām ēkām!

Varbūt atceraties, ka pirms pavisam neilga laika vienā no piektdienu sarunu vakariem runājām par tukšajām un skumjajām Liepājas ēkām? Šī saruna iedvesmoja radīt velo maršrutu/velo punktus, kuriem sekojot pastāv iespēja ieraudzīt daudz skaistu, bet diemžēl aizmirstu ēku. Kartē pieejamas gan bildes, gan apraksti un karte ir papildināma! Jā, jā, jebkurš no jums, braucējiem, var tai pievienot klāt jaunas vietas.
 
Savus novērojumus un pārdomas par maršruta punktiem aicinām aprakstīt sociālajos tīklos, iekļaujot:
+ Ēkas fotogrāfiju;
+ Sajūtas, kādas radās, to aplūkojot;
+ Par ko ēka varētu pārtapt? Kādas funkcijas tā varētu pildīt pilsētvidē? (aicinām ļauties neierobežotam domu lidojumam)
 
Lai Jūsu stāstus atrastu, aicinām izmantot tēmturus #MinParĒkām
Minam par Liepājas ēkām!
 
Velo punktu maršruts #MinParĒkām tapis projekta "Radi Liepāju pats" ietvaros. Projektu “Radi Liepāju pats” finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Sekojam līdzi domes sēdēm

Katru mēnesi ceturtdienā pulksten 12:00 notiek Liepājas domes sēdes, kad kopā sanāk 15 deputāti lemt par liepājniekiem svarīgiem jautājumiem. Katrā sēdē ir aptuveni 50-60 lēmumprojekti, ko apstiprināt vai noraidīt. Visbiežāk tomēr izskatāmie jautājumi tiek vienbalsīgi apstiprināti, jo daudzi no tiem ir iepriekš apspriesti komisijās, kā arī gandrīz puse jautājumu saistīti ar pašvaldības nekustamo īpašumu – atsavināšana, izsoles, nomas izsoles, cenu noteikšanas, graustu problēmu risināšana utt. 22.aprīļa domes sēdē deputāti pieņēma šādus lēmumprojektus:

Pastāsti savas pilsētrūpes mums!

Jau vairāk kā pusgadu projekta "Radi Liepāju pats" ietvaros mēs meklējam un testējam, kādi rīki veiksmīgāk piesaista un iesaista liepājniekus dažādu ar pilsētas attīstību saistītu izaicinājumu risināšanā. Mudinām ļaudis uz diskusijām, domapmaiņu, problēmu pamanīšanu un aktualizēšanu. To darām ikmēneša sarunu vakaros, tiešsaistes demokrātijas nodarbībās un ar kopienas dārza izveides starpniecību.
Oktobrī ieviesām konkrētas stundas, kad mūsu ofisā pieņēmām iedzīvotājus, lai uzklausītu viņu idejas un pamanītās problēmsituācijas, ko būtu vērts aktualizēt un kopīgiem spēkiem meklēt risinājumus. Ierobežojumu dēļ klātienē cilvēkus vairs nepieņēmām, tādēļ ieguldījām enerģiju tiešsaistes pasākumu rīkošanā. Tomēr gribam dot iespēju būt aktīviem arī tiem, kas ikdienā nelieto internetu. Tādēļ turpinām iesākto telefona zvanu veidā. Ja vēlaties pastāstīt par saviem novērojumiem un pievērst sabiedrības uzmanību kādām problēmām, zvaniet uz 25903405 otrdienās un sestdienās 9:00-12:00.

Active Citizens Fund Logo