Pagalma VeloAplis 3

Aizgājušā nedēļas nogalē Juliannas Pagalmā, Liepājā, norisinājās 12 stundu izturības brauciens "Pagalma Velo Aplis" trešo gadu pēc kārtas.   “Radi Vidi Pats” projekta “Pastāvēs, kas kustēsies” ietvaros aicināja liepājniekus un pilsētas viesus mīt par dažādību - minoties un svinot, cik dažādi kaimiņi apmetušies pagalmā, cik dažādi klienti un apmeklētāji ierodas uz dažāda satura pasākumiem - velobraucieni, koncerti, stāvizrādes, cik dažādi uzskati ir gan kaimiņiem, gan apmeklētājiem, kuros dalās ikviens, kas vēlas dalīties savos viedokļos. Pasākuma laikā liepājnieki un tās viesi varēja iepazīt visiem iemīļoto pagalmu un tā iemītniekus. "Pagalma Velo Aplis" bija pirmais pasākums, kas uzsāka projekta pasākumu sēriju, vēlāk turpinot projektu ar ēst gatavošanas meistarklasēm, pārgājieniem un Liepājas vides uzkopšanas velobraucieniem, kuriem sekot līdzi varēsi Radi Vidi Pats Facebook lapā - https://www.facebook.com/RadiVidiPats

Kas vispār ir Velo Aplis?

Velo Aplis ir nepārtraukta komandu velo sacensība starp Juliannas pagalma iemītniekiem un viņu atbalstītājiem 12 stundu garumā, kurā tiek pārbaudīta gan izturība, gan kopienas spēks un Juliannas pagalma iemītnieku radošums spēt piesaistīt apmeklētājus savai komandai. Pagalma veloaplis pirmo reizi notika 2018. gadā un kopš tā laika sacensību noteikumi un nosacījumi nav mainījušies. Katra komanda sagatavo velosipēdu - dalībniekam tikai atliek ierasties, izvēlēties komandu un mīt pedāļus. Komandām nav aizliegts un ir pat ieteicama dalībnieku pievilināšana un uzpirkšana ar balviņām. Sacensību maršruts veda jau ierastajā aplī ap Juliannas pagalmu, ievērojot ceļu satiksmes noteikumus. Izvēlētā distance bija draudzīga gan pieredzējušiem pedāļu deldētājiem, gan arī tiem, kuri velosipēdu izmanto laiskiem izbraucieniem pēc saldējuma uz tuvējo veikalu.
 

 WhatsApp Image 2020 07 10 at 10.58.22 PM

 WhatsApp Image 2020 07 11 at 12.21.41 AM

 
 
Kā jau katru gadu, arī šogad Velo Aplī piedalījās piecas komandas, piesaistot ar īpašiem piedāvājumiem no sava pakalpojuma klāsta. Savu iniciatīvu dalībai pasākumā izrādīja kultūrvieta "Kursas Putni", alus bārs "Miezis & Ko", velodarbnīca "Liepājas Velo Parks", kā arī "(pār)maiņas punkts" un mēs, paši organizētāji. Balvu klāsts arī bija dažāds, sākot ar atslēgas piekariņu no "Liepājas Velo Parks" un beidzot ar piefiksētu privilēģiju piedalīties "Radi Vidi Pats" starptautiskajos projektos - jauniešu apmaiņās, brīvprātīgajā darbā. Kā arī bija iespēja tikt pie īpašas balvas par visvairāk nobrauktajiem apļiem - dāvankarte no masāžas studijas (www.liepajasmasazas.lv). Arī velosipēdu klāsts bija dažāds ar iespēju izmēģināt dažādus riteņus - aizvēsturisku ričuku no "Kursas Putniem", eņģriteni jeb plašāk sabiedrībā zināmu kā "DrunkBike" un arī ierastiem ričukiem ar dažādiem uzlabojumiem. Pasākuma noskaņas un norise tik tiešām bija dažāda, arī vēlāk vakarā apmeklētājus iepriecināja Mūzikas vidusskolas puiši ar karstākajiem mūzikas hītiem, ritmiem aicinot publiku ietērpties mūzikas vibrācijās un vienoties dejā, dažādās dejās. Pasākuma laikā apmeklētājiem bija iespēja arī uzzīmēt skici pagalma slavenajai mozaīkas sienai, lai rudenī tur apmestos jauns un krāšņs darbs ar liepājnieku un viesu līdzdalību ideju tapšanai. 

 108119254 2747067712059983 8890872399782161510 o

 WhatsApp Image 2020 07 10 at 10.58.45 PM

 
Beigu beigās pasākuma laikā tika nobraukti 246 apļi jeb 307.5km. Visvairāk apļi tika nobraukti "Liepājas Velo Parka" komandai, kam sekoja "Radi Vidi Pats" un "Miezis & Ko" komandas. 

 WhatsApp Image 2020 07 11 at 6.09.07 PM

 

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Rakstu sagatavoja Marika Zveja

Drukāt