Iepazīsti savu velosipēdu

Kopīgas maltīšu apgatavošanas un diskusijas par pārtikas apriti, Liepājas ezera iepazīšana, velobraucieni un pilsētas sakopšana, mākslas pasākums, mozaīkas instalācija  - šādas aktivitātes kopš pavasara Radi Vidi Pats" biedri un aktīvisti ir piedāvājuši liepājniekiem un pilsētas viesiem. Tas viss pateicoties Sabiedrības integrācijas fonda administrētajam "NVO fondam" notika projekta "Pastāvēs, kas kustēsies" ietvaros. 

12

 

Mūsu mērķis ir mudināt cilvēkus aizdomāties par savām ikdienas izvēlēm un to, kā tas ietkemē mūsu rītdienu un mūsu bērnu rītdienu. Tam, ko ieliekam iepirkumu grozā, ar kādu transportu izvēlamies doties uz darbu, kā pavadīt savu brīvo piektdienas vakaru - tam visam ir ilgtermiņa ietekme. Tomēr ne vienmēr šādas izvēles ir viegli veikt - esam attīstījuši neveselīgus ieradumus, mūsu dzīve ir pārāk piepildīta un strauja, lai kaut ko darītu lēnāk vai ilgāk. Viens no veidiem, kā ar to cīnīties, ir iepazīt veselīgo paradumu līdz mielēm. Tad, iespējams, arī atradīsies motivācija to ieviest arī savā dzīvē.

 

Tādēļ mēs jūs aicinām iepazīties ar mūsu pašapkalpošanās velo rokasgrāmatu. Šī grāmatiņa tika izveidota pirms pieciem gadiem, bet pateicoties "Pastāvēs, kas kustēsies" finansējumam, mums ir bijusi iespēja to atjaunot. Grāmatiņā varat iepazīties ne tikai ar visām velosipēda detaļām, bet arī ar šī videi draudzīgā transporta līdzekļa vēsturi, dažādiem velosipēdu veidiem (jā, arī ērmriteņiem!), velosipēdu labošanai nepieciešamajiem instrumentiem. Protams, te ir arī padomi velosipēda uzturēšanā un labošanā. Drukājamā versijā rokasgrāmatu varēsiet atrast mūsu rīkotajos pasākumos. Virtuāli tā bez maksas pieejama šeit: https://ej.uz/velorokasgramata

 

Lai feina lasīšana un vēl feināka ripošana!

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Bagātinot formālo izglītību

Vēl tikai dažas nedēļas un Glorija dosies prom, atpakaļ savā silti saulainajā Spānijas realitātē un jaunos izaicinājumos – maģistra studiju gaitās.

Ir pagājuši gandrīz 11 mēneši, kopš viņa dzīvo Latvijā un darbojas biedrībā "Radi Vidi Pats". Un es esmu viņas mentore. Iespējams, ne tā labākā, ko varētu vēlēties, bet tomēr ir daži saskarsmes punkti, kuros mums ļoti saskan, piemēram, ēst un rakstīt, pie tam vienlaicīgi. Glorija universitātes gaitas ir bijušas ļoti svarīgas un veidojušas lielu daļu no viņas personības un īpaši viņas draugu loku, kurā ietilpst liela daļa psiholoģijas studiju biedri. Tāpēc viņa jau kopš ierašānās Liepājā vienmēr bijusi ļoti ieinteresēta tajā, ko es daru Liepājas universitātē. Šogad Glorija ir nākusi manās lekcijās gan runāt gan par savu dzimto pusi - Almērijas provinci Andalūzijā, gan par sakāmvārdiem, un pirms dažām dienām literatūrā - par Frederiko Garsijas Lorkas dzīvi un ietekmi uz kultūru. Un visas šīs tēmas ir bijušas viņas pašas izvēlētas, tādas, kas viņai ir tuvas, ar kurām viņa dzīvo ikdienā, izjūt līdz sirds dziļumiem, par kurām runājot matiņi uz rokām saceļas stāvus un tirpiņas pārskrien pār mugurkaulu. Teorētiski es zinu, ka, lasot Lorku, tirpiņām jāskrien, bet reāli man neskrien. Tāpēc tas ir atvieglojums, kad kāds var atnākt un pastāstīt no savas pieredzes un ar to izpratni, kas piemīt viņa tautietei. Uzsverot tieši Andalūzijas identitāti, nevis Spānijas. Šķiet, ka Lorka vairāk zināms kā 27. gada paudzes dzejnieks un dramaturgs, taču viņš arī bijis ļoti muzikāls un ļoti interesējies par tautas mūziku. Viņam īpaša nozīme bijusi tieši Andalūzijai tik tradicionālās čigānu kultūras, flamenko stila cante jondo dziedāšanas atdzīvināšanā, kā arī afrokubiešu ritmu iedzīvināšanā andalūzijas reģionālajā mūzikā. Pēcāk stāstījuma stafeti pārņēmu es, nedaudz ieskicējot avangarda stilus literatūrā. Trīs stundu garās sesija rezulltātā arī paeksperimentējām ar dažām dadaistu un sireālistu rakstīšanas metodēm un uztapinājām vairākus tekstiņus.
 

WhatsApp Image 2020 10 07 at 14.58.51

image2

WhatsApp Image 2020 10 07 at 14.58.49


Glorijas dalība lekcijās ir tās padarījusi daudzveidīgas, sniegušas dziļāku ieskatu valodā un kultūrā, jo īpaši tāpēc, ka Glorija pati raksta dzeju un, sadarbojoties ar citiem studentiem, viņas sniegums piešķir vairāk satura. Viņai, savukārt, tā ir ļoti eksperimentāla pieredze, mācoties darot, mācoties uzstāties citu priekšā, kas ir bijis ļoti mājīgi un ērti, jo Spānijā tas būtu neiedomājami, ka lekciju jāpsaniedz vien trīs studentiem. Parasti ir ap 50.
Paldies Eiropas Solidaritātes korpusam un projektam Solidarity Seekers par to, ka mums ir bijusi iespēja šo laiku baudīt kopā ne tikai neformāli, bet arī nedaudz akadēmiski.
 
Agata Babina
 

Projekts "Solidarity Seekers" tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmu “Eiropas Solidaritātes Korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.

Raksts atspoguļo tikai autora viedokli.

”Zini, Anna, vienreiz es apēdu skābu ābolu un man bija jāvemj” jeb mani sasniegumi pamatskolas izglītībā

evs.jpg

Foto: neizgulējusies Anna Paula EVS (European Voluntary Service - Eiropas Brīvprātīgais darbs) aizsegā

Sveiks vai sveika! Šis raksts ir rakstu sērijas "Kā man gāja Čehijā" otrā daļa. Iepriekšējo (pirmo) pieredzes stāsta daļu vari izlasīt ŠEIT. Ja to neesi lasījis/-usi, tad palaidi garām mazliet informācijas par dēku gaidām vs. realitāti un mazu ieskatu ikdienā. Šoreiz vairāk par vides problēmām, Čehijas alternatīvo izglītību, garīgo veselību, kā arī to, ka es neesmu no Krievijas.

Nu tad par visu pēc kārtas.

(pār)maiņas punkta jubileja

Sestdien, 29. augustā biedrība Radi Vidi Pats sadarbībā ar Brīvbodi no Rīgas atzīmēja pirms gada izveidotā (Pār)maiņas punkta jubileju. Par spīti lietainajam laikam, jauko pasākuma atmosfēru uzturēja gan pasākuma organizatoru un dalībnieku spēka dziesmu aplis, gan (Pār)maiņas punkta un Edīte handmade (meklē Facebook: edite.handmade) modes kolekcijas skate, kā arī deju studijas Arabeska priekšnesums.

Pagalma VeloAplis 3

Aizgājušā nedēļas nogalē Juliannas Pagalmā, Liepājā, norisinājās 12 stundu izturības brauciens "Pagalma Velo Aplis" trešo gadu pēc kārtas.   “Radi Vidi Pats” projekta “Pastāvēs, kas kustēsies” ietvaros aicināja liepājniekus un pilsētas viesus mīt par dažādību - minoties un svinot, cik dažādi kaimiņi apmetušies pagalmā, cik dažādi klienti un apmeklētāji ierodas uz dažāda satura pasākumiem - velobraucieni, koncerti, stāvizrādes, cik dažādi uzskati ir gan kaimiņiem, gan apmeklētājiem, kuros dalās ikviens, kas vēlas dalīties savos viedokļos. Pasākuma laikā liepājnieki un tās viesi varēja iepazīt visiem iemīļoto pagalmu un tā iemītniekus. "Pagalma Velo Aplis" bija pirmais pasākums, kas uzsāka projekta pasākumu sēriju, vēlāk turpinot projektu ar ēst gatavošanas meistarklasēm, pārgājieniem un Liepājas vides uzkopšanas velobraucieniem, kuriem sekot līdzi varēsi Radi Vidi Pats Facebook lapā - https://www.facebook.com/RadiVidiPats

ErasmusLV

AgencyLV