Notikumu un emociju pilnā Islande

Jau vairāk kā mēnesis pagājis kopš esmu Reikjavikā, kur darbojos organizācijā SEEDS kā brīvprātīgā. Pirmās dienas pagāja iepazīstoties ar organizāciju SEEDS, Islandiešu valodas apgūšanu, tuvāko nometņu plānošanu, kā arī centienos atcerēties cilvēku vārdus. Manos pienākumos ietilpst internacionālo nometņu vadīšana, kas ir saistītas ar dažādiem vides jautājumiem, kā piemēram – atkritumu šķirošana, materiālu otrreizējā izmantošana, utml. Jau pirmajā nedēļas nogalē bija iespēja klausīties repa koncertu, protams, islandiešu valodā, un tā arī viss turpinājās, notikumiem, pasākumiem un emocijām bagāti. Paralēli darbošanās SEEDS, man bija iespēja arī būt, kā brīvprātīgajai mūzikas festivālā DARK MUSIC DAYS, kas noteikti būs viena no neaizmirstamākajām un neaprakstāmākajām pieredzēm līdz šim. Pirmajā nometnē, kur es bija tikai kā dalībnieks bija iespēja iepazīties ar jauniešiem no Krievijas, Taivānas, Korejas, Portugāles, Ungārijas, Turcijas un Meksikas. Bet drīz pēc tam man nācās
vadīt pašai savu 10 dienu nometni, kurā piedalījās 15 jaunieši no Ķīnas. Iedvesmoties un darboties šeit ir ļoti patīkami, kaut gan brīžiem izaicinoši, kas, protams, nav slikti. Vietējie cilvēki ir ļoti aktīvi, tiek organizēti dažādi pasākumi, protesti, akcijas, tikšanās. Ir ko redzēt un ir no kā mācīties.

TAKK,
BLESS BLESS
Lelde

Raksts atspoguļo tikai autora viedokli.

Bērnudārza atklāšana Gruzijā

  Kā Latvijā, tā arī šeit, Gruzijā, 3.septembrī visi jaunu zināšanu kārie dodas savās skolas gaitās. Mēs šo dienu pavadījām kopā ar pašiem mazākajiem -  bērnudārzniekiem. Noteikti rodas jautājums, kāpēc tieši bērnudārzā pavadījām šo dienu?! Jūlijā un augustā, dažas dienas, bijām devušies uz bērnudārzu, lai palīdzētu iekārtot rotaļu laukumu ar jaunām rotaļlietām no otreizlietojamiem materiāliem. Tad nu bijām izgatavojuši krāsainu zīmuļu žodziņu, sakrāsojuši riepas visās varavīksnes krāsās un uztaisījuši televizora rāmi, kas kalpoja arī kā labs foto rāmis
trešajā septembrī. 
  Lai mazajiem šī diena būtu īpašāka, bijām sagatavojuši arī dažas izklaides. Protams, pats svarīgākais visā pasākumā bija dinozaurs, no kura dažs baidījās, bet dažs vēlējās būt labākajos draugos ar viņu. Un burbuļi, lieli, milzīgi un spīdīgi, tieši tādus bērni bija gatavi ķert vēl neizveidojušos. Ir jauki novērot, cik maz vajag bērnu priekam, lai degtu mazas dzirkstelītes acīs no tā lielā prieka, ko sagādājām.
  Bija patiess prieks palīdzēt bērnudārzam un ceram, ka mūsu izgatavotās lietas ilgi kalpos un radīs arī bērnos to prieku un mīlestību, ar kādu mēs tās taisījām.

Ineta Celmaine

Eiropas Brīvprātīgā Darba projekts "European bridge in our mind" tiek finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Raksts atspoguļo tikai autora viedokli.

Dila mshvidobis, Sakartvelo! Labrīt, Gruzija!

Jūlija vidū uz Rustavi pilsētu Gruzijā devās 12 jaunieši no Latvijas, lai iesaistītos organizācijas “Georgian Youth for Europe” aktivitātēs, rīkotu nodarbības vietējiem jauniešiem un bērniem, kā arī lai iepazītu gruzīņu kultūru un dalītos pieredzē par to, kādas iespējas jauniešiem ir Latvijā. Bet Rustavi nav vienīgā vieta, kur jaunieši darbosies. Viņi apciemos citas jauniešu oranizācijas, lai apgūtu labākās prasmes, kā arī palīdzētu, kur vien nepieciešams. Nedēļu jaunieši pavadīja Pona eko ciematā, lai uzlabotu ceļu, attīstītu kulinārijas prasmes un arī izbaudītu Gruzijas savvaļas šarmu. Zemāk lasāms Līgas atskats uz pieredzi eko ciematā ar brīvprātīgās Mārītes lieliskajām bildēm.

Izvēle pa labu čehiem

 Ahoj!
Jak se máš? 
Mám se dobře!

Sveicieni no čehiem! :)

Nu jau praktiski pagājuši 2 mēneši kā esmu šeit un vajadzētu nedaudz "apdeitot" ar to, ko esmu sadarījusi šajā laikā! Jūlijā un augustā pamatā te visām partnerorganizācijām ir brīvdienas un līdz ar to arī mums brīvais režīms, bet nav jau tā, ka neko šeit nedarām!

39921139 2056818984571599 2934302346454237184 o

Tātad, kopš jūlija sākuma katru otrdienu un ceturtdienu ejam uz bērnu centru (tāds kā mini bērnudārzs), kur mācām mazajiem angļu valodu caur dažādām rotaļām, spēlēm un aktivitātēm (bet ar septembri to vairāk nedarīšu). Tāpat kā palīgi bijām viņiem līdzi pārgājienā uz mežu :) Visu pagājušo nedēļu biju palīgs bērnu nometnē, ko organizēja Základní škola Hučák, kurā piedalījās 20 skolas bērni, lai iepazītos ar skolu, skolas darbiniekiem, vidi ap skolu. Galvenā tēma bija transports un katru dienu apskatījām transporta veidus, bija dažādas aktivitātes skolas telpās, tāpat devāmies dažādās ekskursijās gan pašā Hradec Kralovē, gan uz kaimiņu pilsētu

.
 Augusta vidū novadīju arī pirmo prezentāciju par Latviju. Viņiem katru mēnesi notiek organizācijas organizēts pasākums "Language to Go" vietējā kafejnīcā, kurā kāds no brīvprātīgajiem uzstājas ar tēmu vai aktivitāti. Ir bijušas prezentācijas par konkrētām valstīm, tāpat arī par Zero Waste kustību, radošo rakstīšanu utt. Šoreiz sanāca tā, ka man ir jāprezentē un prezentēju par Latviju. Ņemot vērā, ka ir vasara un pilsēta ir tukša, bija sanākuši kādi padsmit cilvēki, prezentācija ilga 1,5h un pēc tam neformālā gaisotnē baudījām latviešu ēdienus un saldumus un runājāmies par Latviju un latviešiem. Kā arī šeit mēs darām dažādus ofisa darbus, kas nepieciešami - kopējam, printējam utt., esam arī iekārtojušas ofisu, jo jūnijā KURO pārvācās uz jaunām telpām! Un nosvinējām arī KURO 6.dzimšanas dienu ar pikniku parkā. :) 

Anetes valodas un mākslas eksperimenti Spānijā

Mans vārds ir Anete un jau kopš janvāra es darbojos kā brīvprātīgā jauniešu organizācijā "En construcción" Avilesā, Astūrijās, Spānijas ziemeļos. "En construcción" sadarbībā ar Avilesas pašvaldību jau vairāk nekā 10 gadus pilda jauniešu informācijas centra funkciju zem nosaukuma "Eiropa šeit", kur jaunieši var saņemt informāciju par dalību Eiropas brīvprātīgā darba vai jauniešu apmaiņu, vai apmācību projektos. Vēl notiek dažādi tematiski pasākumi, starpkultūru vakari, feminisma klubiņš, kā arī darbojas vietējā jauniešu radio studija. Tāpat arī mana uzņēmējorganizācija sadarbojas ar dažādām vietējā līmeņa organizācijām un īsteno iniciatīvas pilsētā. Gandrīz katru trešdienu un ceturtdienu no 17.00 līdz 18.00 es dodos uz ‘’Bērnu padomi’’ (El Consejo de la Infancia). ‘’Bērnu padomē’’ piedalās bērni un pusaudži no 7 līdz 18 gadu vecuma, tā sastāv no 3 dažādām grupām.34503509 1554813974628667 1736048999636402176 n Katru sesiju es piedāvāju bērniem un pusaudžiem iepriekš sagatavotas aktivitātes un dinamikas, kurās parasti viņi labprāt piedalās. Aktivitātes ir dažāda stila un ar dažādiem mērķiem – labāk iepazīties ar grupas biedriem, kas īpaši labi noder, kad uz ‘’Bērnu padomi’’ ir atnākuši jauni bērni vai pusaudži; mācīties ieklausīties tajā, ko saka citi; dinamizēties vai vienkārši izklaidējošas aktivitātes un dinamikas. Divās sesijās es iepazīstināju bērnus ar klasisko latviešu folkloras spēli ‘’Andreja upe’’, kura viņiem patika. Kādā no reizēm manis sagatavotā aktivitāte bija spēle ar latviešu idiomātiskajiem izteicieniem un dzejas daiļlasīšanas konkurss. Grupas specifikas un laika ierobežojuma dēļ gan nācās abu aktivitāšu saturu samainīt, kā rezultātā pasākumam atvēlēto stundu pavadījām konkursā par latviešu idiomātiskajiem izteicieniem un vienkārši daiļi lasot Eduarda Veidenbauma leģendāro dzejoli ‘’Reiz zaļoja jaunība’’.Man par pārsteigumu divi pusaudži, divreiz apskatot uz tāfeles uzrakstītos latviešu transkripciju spāņu valodā, dzejoļa pantus nolasīja perfekti, jebkurš latvietis, nejauši garām ejot, varētu saprast ikvienu vārdu. Vislielāko jautrību dalībniekiem sagādāja latviešu idiomātisko izteicienu oriģinālrakstība, kas viņiem, visticamāk, izskatījās pēc nesaprotama burtu kopiņām. Viens no zēniem vērsās pie modernajām tehnoloģijām un Google, kas vainagojās ar nosacīti līdzīgas latviešu izteiciena izrunas atrašanu.

ErasmusLV

AgencyLV